آخرین اخبار

مسجد بهترین پایگاه برای تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است / لزوم دوری جستن مساجد از سیاست‌بازی

مسجد بهترین پایگاه برای تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است / لزوم دوری جستن مساجد از سیاست‌بازی

پیشامد- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسجد بهترین پایگاه برای تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است، گفت: مساجد باید از سیاست‌بازی و پرداختن به امور اقتصادی فاصله بگیرند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

احمد مازنی در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار مقیم، در خصوص نقش مسجد در نهادینه کردن سبک ایرانی- اسلامی از ائمه جماعت و هیات امنا تقاضا کرد تا نسل جوان و به خصوص نوجوانان را به بهانه تکریم، زیباسازی و غبارروبی به مساجد دعوت کنند و گفت: حضور فصلی جوانان در مساجد مثل ماه رمضان و ماه محرم به نوعی است که بعد از این ماه‌ها تعدادی در مساجد ماندگار و مسجدی می‌شوند.
مسجد برای جامعه ایرانی بهترین مکان برای تحکیم روابط انسانی و خانواده‌هاست
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات،  اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسجد برای جامعه ایرانی بهترین مکان برای ایجاد روابط انسانی و خانواده‌ها و حتی انتخاب همسر و دوست مناسب از طریق مسجد است، افرادی که دنبال مشاغل خوب هستند هم از طریق مسجد می‌توانند استفاده کنند.
مازنی ادامه داد: پایگاه مسجد به نوعی است که تعامل انسان‌ها در این مکان با نوع تعامل در بازار، ادارات، مجامع سیاسی و اجتماعی بسیار متفاوت است زیرا در مساجد نه تنها چشم داشتی ندارند بلکه جز رضای خدا چیزی را در نظر ندارند.
 تسهیل ورود نوجوانان به مسجد لازمه تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است
وی با تاکید بر اینکه مسجد بهترین پایگاه برای تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است، افزود: تحقق این نوع سبک البته دارای شروطی است، در حقیقت راه برای نوجوانان جهت حضور در مسجد باید باز شود، گروه‌های فرهنگی برای نوجوانان و کودکان نیز باید ایجاد شود، به نوعی که نخستین تجربه اجتماعی را با اذان، تکبیر و مسجد شروع کنند.
مازنی ادامه داد: در مسجد برای نوجوانان و کودکان باید فرصت دعا و مقاله خواندن مهیا شود، بزرگترها نیز باید اشتباهات این قشر را تحمل کنند، در این صورت مسجد بستر مناسبی برای تحقق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است، متاسفانه سبک زندگی از هر سنی برای افراد رقم نمی‌خورد لذا این موقعیت‌ها باید در کودکی و نوجوانی فراهم شود به نوعی که این گروه سنی بتوانند الگوهای زندگی را از مسجد دریافت کنند.
انتقاد از ساخت درمانگاه و آشپزخانه در کنار مساجد/ عزت مساجد باید حفظ شود
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امام جماعت نیز باید از تبدیل مساجد به مراکز خارج از ماموریت مساجد دور کنند، متاسفانه ساخت درمانگاه و آشپزخانه و فعالیت‌های اقتصادی در کنار مساجد سبب دوری این پایگاه از ماموریت های اصلی می‌شود، در حقیقت مساجد می‌توانند آبرومندانه و با کمک‌های مردمی اداره شود بنابراین عزت مساجد باید حفظ شود.
 مساجد باید ازسیاست‌بازی به دور باشند
وی در ادامه یادآور شد: مسائل سیاسی جناحی نیز از مسجد باید دور شود، امام جماعت باید مردم را دعوت به مشارکت، حضور، همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی و دفاع از کشور کند اما بین کاندیداهای متعدد نباید از شخص خاصی حمایت و نسبت به تخریب سایر کاندیداها در انتخابات گونانون بپردازد.
مازنی افزود: رسانه‌ها ممکن است جناحی برخورد کنند اما مساجد نباید دو قطبی عمل کنند، ایجاد این چنین ذهنیت‌ها سبب اغتشاش در جامعه می‌شود، در حقیقت اصل سیاست باید در مساجد باشد اما مساجد باید ازسیاست‌بازی به دور باشند، امور اقتصادی هم جز در حد قرض‌الحسنه در شان مساجد نیست که بدان بپردازند.

کلمات کلیدی

احمد مازنی مسجد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

29°C

Tehran

Sunny
Humidity: 15%
Wind: SSW at 11.27 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group