آخرین اخبار

طی دو سال گذشته بیش از ۶۰۰ دانشمند ایرانی از خارج به داخل کشور بازگشتند!

طی دو سال گذشته بیش از ۶۰۰ دانشمند ایرانی از خارج به داخل کشور بازگشتند!

پیشامد-  معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری گفت: در طی دو سال گذشته ۶۴۹ نفر از دانشمندان ایرانی مقیم خارج به داخل کشور بازگشته‌اند و هم اکنون به فعالیت های علمی آموزشی خود می پردازند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش پایگاه خبری پیشامد،  دکتر علی مرتضی بیرنگ، معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۷  گفت: طرح همکاری با  متخصصان و دانشمندان ایرانی خارج از کشور از سوی معاونت علمی و فناوری حدود دو سال است که آغاز شده و دستاورد های خوبی به همراه داشته است.

وی گفت: تا به امروز ۶۴۹ نفر  در طی دوسال به کشور بازگشته اند و در حال حاضر به فعالیت های علمی آموزشی خود می پردازند؛ برخی از آنها یک شرکت دانش بنیان راه اندازی کرده اند و برخی  در یک شرکت دانش بنیان در واحد تحقیق و توسعه مشغول به کارند یا اینکه عضو هیات علمی دانشگاه یا پژوهشگاه شده‌اند.

وی اظهار داشت: ابتدای این طرح استقبال خوبی نشد زیرا آنها اعتماد نداشتند و برایشان ابهاماتی وجود داشت. اما به مرور این فرایند برای آنها روشن شد زیرا سرعت تحولات در ایران بالاست.

بیرنگ با بیان اینکه طرح همکاری با متخصصان ایرانی مقیم خارج توسط معاونت علمی به عنوان پل عمل می کند، گفت: از ابتدای ورود آنها به مدت یک سال، معاونت علمی همراهشان است و از آنها در راه اندازی شرکت، حضور آنان در شرکت‌‎ها یا انجام کار تحقیقاتی حمایت می‌کند. این طرح در سال ۹۶ برای ما اولویت زیادی داردو دانشمندان ایرانی هم بیشتر علاقمندند که کسب و کار دانش بنیان راه اندازی کنند تا اینکه استخدام دولت شوند.

معاون امور بین الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری تاکید کرد:  این اقدام بسیا  مفید و موثر بوده که در حال حاضر ۱۷ شرکت دانش بنیان که توسط این دانشمندان غیر مقیم که اکنون مقیم شده اند، راه اندازی شده و در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۱۷ حضور دارد. همچنین در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ۴ شرکت دانش بنیان حضور داشتند.

وی با اشاره به محل استقرار این دانشمندان گفت: عمدتا این دانشمندان در پارک پردیس مستقر هستند یا مراکز نوآوری در زیر ساخت های دانشگاه شریف و مرکز نوآوری شهری به فعالیت می‌پردازند. ثبت شرکت،  مکان یابی، نمونه سازی، مشاوره های حقوقی و ... را در طی یک سال در راستای این طرح به دانشمندان ایرانی ارائه می کنیم تا از آن‌ها حمایت شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

29°C

Tehran

Sunny
Humidity: 15%
Wind: SSW at 11.27 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group