آخرین اخبار

پیچ و خم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها از روز نخست تاکنون/دولت دوازدهم یارانه ها را به سرمنزل مقصود برساند

پیچ و خم اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها از روز نخست تاکنون/دولت دوازدهم یارانه ها را به سرمنزل مقصود برساند

پیشامد- عضو کیسون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:حذف دهک های پردرآمد و پرداخت یارانه تولید از الزامات قانون هدفمندسازی یارانه ها است، که دولت دوازدهم با همکاری مجلس باید آن را به سرمنزل مقصود برساند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش پایگاه خبری پیشامد، محمد حسینی با بیان اینکه از روز نخست تصویب قانون هدفمندسازی یارانه ها تاکنون انحرافاتی در اجرای این قانون وجود داشته است، گفت:در قانون هدفمندسازی یارانه ها تاکید شده که منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه ها در تبصره های قانون بودجه در سه ردیف جداگانه ذکر شود، اما متاسفانه تا به امروز این امر ممکن نشده است.

نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در تبصره بودجه سال 95 مقرر شده بود، که دهک های پردرآمد یارانه بگیر از دریافت یارانه حذف شوند، افزود:دولت تعداد اندکی از دهک های بالای درآمدی را از دریافت یارانه حذف کرده است، که این امر به دلیل عدم شناسایی دهک های پردرآمد بوده است، البته حکم این قانون برای اجرا تا پایان سال 95 بوده است.

حذف دهک های بالای درآمدی در بودجه سال 96  مستتر است

حسینی ادامه داد:دستگاه های نظارتی به ویژه دیوان محاسبات مطابق با قانون هدفمندی عملکرد دولت در اجرای این قانون را در تفریغ بودجه 95 اعلام می کند و مجلس براساس آن پیگیری های بعدی را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه در جدول تبصره 14بودجه سال 96 که میزان پرداخت نقدی را اعلام کرده است، حذف دهک های بالای درآمدی مستتر است، یادآور شد:در قانون بودجه سال 96 به دولت اجازه داده شده که یارانه دهک های بالای درآمدی را حذف کند، تا اعتبار لازم را برای افزایش دهک های پایین درآمدی کسب کند.

 یارانه نقدی تنها باید بین دهک های پایین درآمدی توزیع شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم باید عزمی جدی برای اجرای صحیح قانون هدفمندسازی یارانه ها داشته باشد، افزود:دولت دوازدهم باید با رساندن قیمت حامل های انرژی به میزان واقعی یارانه ای که به تمامی دهک ها اختصاص می یابد، بین دهک های پایینی جامعه توزیع کند، تا فاصله بین دهک ها کاهش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یارانه نقدی تنها باید بین دهک های پایین درآمدی توزیع شود، تصریح کرد:حذف دهک های پردرآمد و پرداخت یارانه تولید از الزامات قانون هدفمندسازی یارانه ها است، که دولت دوازدهم با همکاری مجلس باید آن را به سرمنزل مقصود برساند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

31°C

Tehran

Sunny
Humidity: 13%
Wind: SSW at 17.70 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group