آخرین اخبار

تجارت ۲ میلیارد دلاری بین ایران و آفریقای جنوبی تا سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است

تجارت ۲ میلیارد دلاری بین ایران و آفریقای جنوبی تا سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است

پیشامد- مدیرکل عربی- آفریقایی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به نبود تناسب در حجم روابط تجاری و اقتصادی بین ایران و آفریقای جنوبی با وجود روابط گسترده سیاسی و فرهنگی، گفت: دستیابی به تجارت ۲ میلیارد دلاری بین ایران و آفریقای جنوبی تا سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش پایگاه خبری پیشامد،شهرام خاصی پور امروز (یکشنبه) در نشست مشترک تجاری ایران و آفریقای جنوبی در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: توسعه روابط تجاری با آفریقای جنوبی از اهمیت خاصی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده و این کشور از کشورهای هدف ایران برای توسعه روابط در حوزه آفریقاست.
به گفته وی، آفریقای جنوبی یکی از اقتصادهای بزرگ جهان و عضو گروه بریکس (گروه بین‌المللی متشکل از کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) است که از موقعیت مهمی در بازار آفریقا برخوردار است.
خاصی پور اظهار داشت: عضویت آفریقای جنوبی در سادک (جامعه توسعه جنوب آفریقا) با جمعیت 250 میلیون نفری، دسترسی این کشور را به بازارهای بزرگ میسر کرده است.
وی بیان داشت: ایران به عنوان اقتصادی بزرگ (هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان) با تولید ناخالص داخلی یک تریلیون دلاری و باثبات ترین کشور حوزه خاورمیانه به بازار بزرگ 400 میلیون نفری کشورهای همسایه دسترسی دارد.
مدیرکل عربی- آفریقایی اتاق ایران تصریح کرد: همکاری های دوجانبه و توسعه همکاری های در بازارهای ثالث از 2 کشور انتظار می رود.
خاصی پور با اشاره به سفر هیات های مختلف این کشور به ایران در 2 سال گذشته از جمله هیات 100 نفره بخش خصوصی همراه با رئیس جمهوری این کشور، سفر معاون ریاست جمهوری و سفر وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی، یادآوری کرد: با وجود پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان همکاری و روابط مستحکم فرهنگی و سیاسی، اما سطح روابط تجاری و اقتصادی 2 کشور در حد مطلوب نیست.
به گزارش ایرنا، پایگاه خبری ریاست جمهوری آفریقای جنوبی هدف از ماموریت این هیات به ایران و امارات متحده عربی را عمل به تعهدات سفر سال گذشته (میلادی) «جاکوب زوما» رییس جمهوری آن کشور به این دو کشور و در عین حال زمینه‌های فعالیت آنها را نیز نفت و گاز، مواد شیمیایی، مواد شوینده، مواد غذایی فرآوری شده، تجهیزات الکترونیکی هواپیمایی، فولاد، ساختمان‌سازی، سازه‌های زیست‌محیطی، تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب، تریلرها و مخازن دیزلی، گوشت‌مرغ و شتر مرغ اعلام کرد.
«راب دیویس» وزیر بارزگانی و صنعت آفریقای جنوبی هدف اصلی سفر این هیات را شناسایی ظرفیت ها و فرصت های صنعتی و تجاری و سرمایه گذاری دو کشور ایران و امارات متحده عربی برای خرید کالا و خدمات آفریقایی عنوان کرد و افزود: مبادلات هیات های تجاری و اقتصادی در گسترش مناسبات همه جانبه آفریقای جنوبی با این دو کشور نیز بسیار موثر خواهد بود.
براساس این گزارش، سطح مبادلات تجاری میان آفریقای جنوبی و ایران به سبب تحریم های اقتصادی سال 2011 غرب علیه ایران از 27.5 میلیارد رند (2 میلیارد و 55 میلیون دلار) آن سال تا 583 میلیون رند (45 میلیون و 700 هزار دلار) در سال 2016 کاهش یافت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

31°C

Tehran

Sunny
Humidity: 13%
Wind: SSW at 17.70 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group