آخرین اخبار

شمار مصدومان زمین لرزه خراسان شمالی به۴۰۰ نفرافزایش یافت

شمار مصدومان زمین لرزه خراسان شمالی به۴۰۰ نفرافزایش یافت

پیشامد- رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: شمار مصدومان زمین لرزه شنبه شب استان به ۴۰۰ نفر افزایش یافت اما، آمار فوتی ها همان ۲ نفر است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش پایگاه خبری پیشامد،تقی دولت آبادی اظهار کرد: 223 نفر از این مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند و 177 نفر نیز در بیمارستان ها بستری شدند. 
وی با بیان اینکه اکنون 57 نفر در بیمارستان ها بستری هستند افزود: 26 نفر از مصدومان تحت عمل جراحی قرار گرفته اند و یکی از مصدومان برای درمان به بخش ویژه منتقل شده که اکنون در این بخش بستری است. 
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه در این حادثه طبیعی دو نفر به علت شدت ضربه وارد شده فوت کرده اند گفت: شب گذشته 26 نفر از مصدومان توسط ماموران اورژانس 115 به مراکز درمانی اعزام شدند و 16 نفر نیز در محل درمان شده اند. 
دولت آبادی خاطرنشان کرد: 10 نفر از مصدومان نیز توسط جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی انتقال داده شده اند. 
به گزارش ایرنا، شبکه لرزه نگاری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد: زلزله 5.7 ریشتری ساعت 22و 30 دقیقه و58 ثانیه رخ داد. 
کانون این زلزله در موقعیت 57.22 عرض شمالی و 37.66 طول شرقی ثبت شده است. 
این زمین لرزه در عمق 11 کیلومتری زمین که کانون مرکزی آن پیش قلعه است. کانون این زمین لرزه با بجنورد22 کیلومتر فاصله داشت. 
از ابتدای وقوع زمین لرزه شنبه شب تا صبح امروز 25 پس لرزه استان خراسان شمالی را لرزانده است.
استان خراسان شمالی شامل نواحی شمال خاوری ایران است که از دیدگاه زمین شناسی در پهنه ساختاری، رسوبی کپه داغ قرار دارد. 
این منطقه از دیدگاه لرزه زمین ساختی در زون کپه داغ قرار می گیرد که در این زون گسل های فعال و مهمی وجود دارد، این گسل ها برخی مواقع با حرکاتی که انجام می دهند موجب وقوع زمین لرزه های مخرب می شوند. 
مهم ترین گسل های خراسان شمالی گسل اسفراین است که این گسل با درازای حدود 170 کیلومتر و راستای شمال باختری - جنوب خاوری واقع شده که از حاشیه شمال خاوری شهر اسفراین گذر می کند. گسل باغان- گرماب نیز گسلی است با درازای 55 تا50 کیلومتر و راستای شمال، شمال باختری – جنوب، جنوب خاوری واقع است. 
براساس آمارهای موجود در سده اخیر 13 زمین لرزه با قدرت بیش از 5.5 ریشتر در خراسان شمالی رخ داده است که آخرین آن با قدرت 6.2 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بهمن سال 1375 بود که خسارات جانی و مالی فراوانی به دنبال داشت.

کلمات کلیدی

زلزله , بجنورد , خسارت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

31°C

Tehran

Sunny
Humidity: 13%
Wind: SSW at 17.70 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group