آخرین اخبار

مساجد باید کانون رفع مشکلات اجتماعی مردم شود
مشاور کانون مساجد کل کشور:

مساجد باید کانون رفع مشکلات اجتماعی مردم شود

پیشامد- مشاور کانون مساجد کل کشور گفت: مساجد باید کانون رفع مشکلات اجتماعی مردم قرار گیرد و حضور افرادی با مسئولیت‌های مختلف مانند مشاوران قضایی، روانشناسان و پزشکان خیر در مساجد در راستای احیای کارکردهای اجتماعی مساجد بسیار ارزشمند است.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش پایگاه خبری پیشامد، حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار مقیم با اشاره به اینکه احیای کارکرد اجتماعی مساجد از ضروریات بسیار مهم زندگی امروز است، اظهار داشت: در صدر  اسلام مساجد جایگاه ویژه‌ای داشتند به نوعی که در زمان پیامبر اکرم (ص) مساجد مرکز عبادت،‌ آموزش، رسیدگی به امور  اجتماعی مسلمین، بسیج و ساماندهی جنگ بود و دیدار قبایل یا حتی نمایندگان دیگر کشورها با پیامبر گرامی اسلامی نیز  مساجد انجام می‌شده است.
مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: بدین ترتیب مسجد پایگاهی عمومی برای کمک به انجام تمامی امور مسلمین و رفع مشکلات بوده، اما به مرور زمان با پدید آمدن مدرسه، دانشگاه، رسانه برخی کارکردهای خود را از دست داده است، باید توجه کنیم که هرکدام از این موارد در جایگاه خود ارزش دارد؛ اما نباید از موقعیت و دستاوردهای مساجد بکاهد.
مشاور کانون مساجد کل کشور با تاکید بر اینکه مساجد نباید محلی صرف برای اقامه نماز باشد، بیان داشت: امام جماعت می‌تواند مباحث قرآنی، نهج البلاغه و غیره را در برنامه‌های خود داشته باشد، ضمن اینکه کانون‌های مساجد می‌‌تواند با برقراری کلاس‌های مختلف تربیتی، ورزشی، فرهنگی در کنار یا دیگر احکام و اطلاعات دینی به رشد جامعه‌ با نشاط اسلامی کمک کنند.
وی با بیان اینکه حضور افرادی با مسئولیت‌های مختلف مانند مشاوران قضایی، روانشناسان و پزشکان خیر در مساجد در راستای احیای کارکردهای اجتماعی مساجد بسیار ارزشمند است، تاکید کرد: هم‌اکنون مساجدی در تهران در این زمینه فعال هستند و پزشکانی با تخصص‌های مختلف یکی دو روز در هفته به شکل رایگان به مردم خدمت می‌کنند.
حجت‌الاسلام رهبر با اشاره به اینکه تهران دارای 3 هزار  مسجد است که هر یک می‌تواند کانون آموزشی مناسبی برای رشد و ارتقای فرهنگ اسلامی باشد، ابراز داشت: بر این اساس با امور مساجد تهران هماهنگی برای آموزش نهج‌البلاغه در کنار قرآن برای نمازگزاران کل کشور انجام شده است. 
مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همچنین به پیشنهاد رئیس مجلس طرحی را برای احیای مساجد و فعال کردن آنها در زمینه کارکردهای اجتماعی به نگارش درآورده‌ام که در کتابی با نام سبک زندگی اسلامی به چاپ رسیده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

31°C

Tehran

Sunny
Humidity: 13%
Wind: SSW at 17.70 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group