آخرین اخبار

شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک؛ عدم کسب سهمیه دو بانوی شمشیرباز ایران

همشهری آنلاین: روز نخست مسابقات شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک در حالی برگزار شد که مطهره محسنی و مهسا پوررحمتی در رقابت میلیمتری با حریفان خود از کسب سهمیه المپیک باز ماندند.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان
شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک؛ عدم کسب سهمیه دو  بانوی شمشیرباز ایران شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک؛ عدم کسب سهمیه دو بانوی شمشیرباز ایران ورزش > ورزش‌های دیگر - همشهری آنلاین:
روز نخست مسابقات شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک در حالی برگزار شد که مطهره محسنی و مهسا پوررحمتی در رقابت میلیمتری با حریفان خود از کسب سهمیه المپیک باز ماندند.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شمشيربازي، مسابقات شمشیربازی زون آسیا كه حكم آخرین مرحله مسابقات گزینشی المپیک برای شمشیربازان قاره آسیا را دارد، از روز دوشنبه (23 فروردین) در کشور چین و با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف قاره آغاز شد.

به جز اسلحه سابر مردان که در آن مجتبی عابدینی و علی پاکدامن از طریق رنکینگ جهانی صاحب سهمیه المپیک شده اند، شمشیربازی ایران در دیگر اسلحه های مردان و زنان مسابقات زون آسیا نماینده دارد.

در روز نخست این رقابت ها، مطهره محسنی در اسلحه فلوره بانوان با حریفان خود به رقابت پرداخت. محسنی در مرحله مقدماتی با غلبه بر نمایندگانی از اندونزی، استرالیا و سنگاپور موفق به صعود شد. این شمشیرباز ملی پوش در مرحله اول حذفی مقابل حریفی از قزاقستان به برتری دست یافت و به جمع 8 بازیکن برتر راه یافت، اما در این مرحله و برای صعود به مرحله نیمه نهایی مقابل شمشیربازی از ویتنام باخت.

در دیدارهای اسلحه اپه بانوان هم مهسا پوررحمتی با کسب دو پیروزی در مرحله مقدماتی که مقابل نمایندگانی از هند و اندونزی به دست آمد، راهی مرحله حذفی شد. این بازیکن در اولین دیدار حذفی خود با نتیجه 15 بر 14 مغلوب حریفی از هند شد و از صعود بازماند.

بدین ترتیب مطهره محسنی و مهسا پوررحمتی با حذف از گردونه مسابقات و علیرغم رقابت میلیمتری با رقبای خود، از کسب سهمیه المپیک بازماندند.

در ادامه مسابقات شمشیربازی زون آسیا و انتخابی المپیک روز سه شنبه در اسلحه سابر بانوان نجمه سازنچیان به مصاف حریفان خود می رود و در اسلحه اپه و فلوره مردان نیز به ترتیب طاهر عاشوری و عليرضا ادهمي با رقباي خود ديدار مي كنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آب و هوا

Sunny

31°C

Tehran

Sunny
Humidity: 13%
Wind: SSW at 17.70 km/h
Sunday
Sunny
26°C / 37°C
Monday
Sunny
24°C / 38°C
Tuesday
Sunny
25°C / 38°C
Wednesday
Sunny
26°C / 39°C

نظر سنجی

اوقات شرعی

تمامی حقوق محفوظ است

Template Design:Dima Group