12.4 C
Tehran
فروردین ۵, ۱۳۹۸
آمریکا اروپا بین الملل

گلوبال تایمز: اروپا بی اعتنا به آمریکا با تهران تجارت می کند

گلوبال تایمز: اروپا بی اعتنا به آمریکا با تهران تجارت می کند

مقیم/روزنامه گلوبال تایمز چین نوشت اتحادیه اروپا دیگر نمی خواهد «تسلیم باج خواهی ها و یکجانبه گرایی آمریکا در عرصه بین المللی شود» و تصمیم به ادامه روابط و مبادلات تجاری با ایران گرفته است.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ،این روزنامه دولتی چین روز جمعه نوشت اتحادیه اروپا سال ها است به دلیل زیاده خواهی های آمریکا، متحمل خسارات شده است اما بنا را این بار بر مقاومت قرار داده است.
گزارش ادامه می دهد کشورهای بزرگ اروپا از جمله فرانسه و آلمان و حتی انگلستان بر این باور هستند که این اتحادیه باید درباره سرنوشت خود و شرکت های اروپایی بدون نظرداشت فشارهای آمریکا تصمیم بگیرد و اجازه ندهد منافعش قربانی یکجانبه گرایی شود.
روزنامه چینی تصریح کرده است در جریان دیدار سران کشورهای مختلف دنیا از پاریس برای شرکت در آیین گرامیداشت «خاتمه جنگ جهانی»، کشورهای اروپایی به طور آشکار آمریکا را به دلیل اجرای سیاست «اول آمریکا» مورد انتقاد قرار داده و صراحتا با یکجانبه گرایی مخالفت کردند.
گلوبال تایمز تاکید کرده است از مسایلی که ترامپ را در سفر به فرانسه بسیار عصبانی کرد علاوه بر تصمیم اروپا برای تجارت با تهران، طرح «ارتش اروپایی» توسط مکرون، رییس جمهوری فرانسه بود موضوعی که رییس جمهوری آمریکا آن را توهین آمیز خواند.
گلوبال تایمز نوشت اروپا دیگر نمی خواهد مطیع محض آمریکا باشد و می کوشد با ایجاد «شبکه پرداختی بانکی مستقل» از تحریم های یکجانبه واشنگتن علیه ایران عبور کرده و همزمان بدون اتکا به آمریکا برای دفاع از خود، ارتش ایجاد کند.

نوشته های اخیر

حمله پلیس فرانسه به معترضان/ بازداشت ۴۸۲ نفر در شهرهای مختلف

مدیر خبری

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه تودیع شد

مدیر خبری

عراق از کره جنوبی ۶ فروند جنگنده تحویل گرفت

مدیر خبری

3 نظرات

- شهریور ۱, ۱۳۹۶ at ۴:۳۱ ق.ظ

عالی

پاسخ
= شهریور ۱, ۱۳۹۶ at ۴:۳۲ ق.ظ

خوبه

پاسخ
= شهریور ۱, ۱۳۹۶ at ۴:۳۲ ق.ظ

جالبه

پاسخ

نظر خود را بنویسید

یک × 3 =