12.4 C
Tehran
فروردین ۵, ۱۳۹۸
Image default
بین الملل سینما و تئاتر غرب آسیا

نشست اضطراری درمورد فلسطین وتلاش عرب ها برای عادی سازی روابط

مقیم/اتحادیه عرب در حالی که برخی کشورهای عربی آشکار و پنهان در پی عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند، روز گذشته بنا بر درخواست فلسطین، نشستی فوق العاده در سطح نمایندگان کشورهای عضو برگزار کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، هدف از برگزاری این نشست، بررسی تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه بود و البته «احمد ابوالغیط» دبیر کل این اتحادیه به دلیل سفر، در این نشست حضور نداشت.
«دیاب اللوح» سفیرفلسطین در قاهره و نماینده این کشور در اتحادیه عرب پیش از این نشست گفته بود، این نشست باید منجر به اقدام های عملی برای مقابله با چنین تجاوزها و جنایت هایی شود و کشورهای عربی باید از طریق اتحادیه عرب به صورت متحد و یکصدا پیام واحدی مبنی بر مخالفت با این تجاوز ارسال کنند و از جامعه بین الملل بخواهند از مردم فلسطین حمایت کند.
این نشست روز پنجشنبه در ساختمان اتحادیه عرب در قاهره برگزار شد و جنایت های روشمند رژیم صهیونیستی ضد مردم فلسطین را محکوم کرد و خواستار توقف این تجاوزها و حمایت از مردم فلسطین شد.
شورای اتحادیه عرب در بیانیه پایانی خود در این روز، جنایت ضد غیر نظامیان بی دفاع را جنایت جنگی و ضد انسانی دانست و از سازمان ملل و دیگر نهادهای بین المللی خواست از غیر نظامیان در نوار غزه حمایت کنند .
اتحادیه عرب، رژیم صهیونیستی را مسئول کامل جنایت ضد مردم فلسطین دانست و تاکید کرد، عاملان این جنایت باید در دادگاه های بین المللی محاکمه شوند و از سوی دیگر شکست شورای امنیت را در خصوص موضع گیری شایسته در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی محکوم کرده و از آن خواست به وظایفش در قبال حفظ امنیت و صلح در جهان عمل کند.
اتحادیه عرب در حالی این نشست را در مورد فلسطین برگزار کرد که برخی کشورهای عربی به بهانه ها و با پوشش های مختلف سعی در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دارند و حتی اخباری مبنی بر همدستی آن ها برای کشتار مردم فلسطین به گوش می رسد و به همین دلیل به نظر می رسد در چنین شرایطی، نشست های اتحادیه عرب در حد برگزاری جلسه و محکوم کردن بدون هرگونه اقدام عملی ضد رژیم صهیونیستی آنگونه که نماینده فلسطین در اتحادیه عرب خواسته بود، باقی می ماند.
رسانه ها به تازگی خبرهایی مبنی بر درخواست عربستان از رژیم صهیونیستی برای حمله به نوار غزه و هدف قرار دادن حماس منتشر کردند که این باعث ایجاد سر و صدای زیادی در منطقه شد.
«سامی ابوزهری » سخنگوی حماس که این روزها در الجزایر به سر می برد، روز گذشته در گفت و گو با روزنامه الجزایر «الشروق » گفت، برخی کشورهای عربی این روزها در پی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، این به معنای از پشت خنجر زدن به مردم فلسطین است، عرب ها باید موضع گیری تندی در قبال قاتلان مردم فلسطین داشته باشند نه اینکه صهیونیست ها در کشورهای عربی مورد استقبال گرم مقام ها قرار بگیرند، فلسطین کسانی را که در پی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشند را نمی بخشد.
ابوزهری در خصوص خبر درخواست یک کشور عربی (عربستان) از نتانیاهو برای حمله به نوار غزه نیز گفت، این خبر در رسانه ها منتشر شده است ، ما اطلاعاتی در خصوص نداریم اما این کشور باید در خصوص این خبر توضیح دهد.
با توجه به شرایط حاکم بر جهان عرب و تلاش های آشکار و پنهان برخی کشورهای عربی برای میزبانی از صهیونیست ها به نظر می رسد جلسات اتحادیه عرب در خصوص فلسطین در حد یک جلسه اداری باقی می ماند و نباید انتظار نتیجه ملموسی از آن داشت.

نوشته های اخیر

سقوط آمار مسافران ایرلاین اندونزی به‌علت سقوط هواپیما

مدیر خبری

واکنش شدید مالزی واندونزی به اقدام استرالیا علیه مردم فلسطین

مدیر خبری

کارگران راه‌آهن آلمان دست از کار می‌کشند

مدیر خبری

1 نظر

- شهریور ۱, ۱۳۹۶ at ۴:۲۲ ق.ظ

پاسخ

نظر خود را بنویسید

هفت − 3 =