7.7 C
Tehran
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
توپ و تور ورزشی

سرمربی تیم بسکتبال نفت: لیگ تحت تاثیر مسائل اقتصادی است

بسکتبال

پیشامد- سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان با اشاره به شرایط این فصل از لیگ برتر بسکتبال گفت: لیگ امسال تحت تاثیر مسائل اقتصادی است و نبود بازیکن خارجی می تواند فرصتی برای رشد جوان ترها باشد.

به گزارش پیشامد به نقل از ایرنا، «حماد سامری» درباره شرایط این فصل تیمش در لیگ برتر اظهار داشت: به نظر من عیار همه تیم های مدعی این فصل هفته های آینده مشخص می شود چرا که برابر هم به میدان می روند. همه تیم های مدعی مثل پتروشیمی، شیمیدر، شهرداری گرگان و نفت آبادان در هفته های آینده با هم مسابقه دارند و می توان فهمید که شرایط این تیم ها دقیقا چگونه است.
سامری با اشاره به شرایط تیم خودش بیان کرد: نفت آبادان امسال با شرایط خاصی وارد لیگ شد اما با این شرایط تاکید می کنم که تیم خوبی هستیم. بازیکنان توانمندی در ترکیب داریم که بسیار خوب تلاش می کنند. فکر می کنم نکته مهم نفت آبادان این است که به معنای دقیق یک تیم هستیم و بدون شک رفته رفته نیز بهتر خواهیم شد.
او افزود: شاید اگر ترکیبمان را با دیگر تیم ها قیاس کنیم از نظر تعداد بازیکن کم بیاوریم ولی از نظر تیمی خیلی خوب هستیم و تا این مرحله نیز عملکردمان قابل قبول بوده و قطعا در دیدارهای پیش رو نیز توانمند ظاهر می شویم.

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان در پاسخ به این سئوال که شرایط اقتصادی و وضعیت مالی تیم ها چقدر در لیگ تاثیر گذاشته است؟ تصریح کرد: واقع بین باشیم متوجه می شویم که وضعیت اقتصادی واقعا مشکل ساز شده و تاثیر زیادی بر روی لیگ گذاشته است. همین که یک سری از تیم ها رفتند یا بودجه ها کاهش پیدا کرده از تاثیرات این وضعیت است.
سامری ادامه داد: قیمت دلار که بالا برود تیم ها نمی توانند بازیکن خارجی توانمند جذب کنند یا اینکه مدت زمان کمتری بازیکن خارجی می گیرند تا پول کمتری هزینه کنند. در فصل های گذشته بسیاری از تیم ها از ابتدای فصل بازیکن خارجی داشتند اما امسال بازیکن خارجی کم است و اگر هم جذب شوند بازیکنان سطح بالا نیستند. این موارد قطعا بر کیفیت لیگ تاثیر می گذارد.
او همچنین گفت: حتی امسال یکسری بازیکن خوب ایرانی هم که قیمت بالا دارند باشگاه ها نتوانستند آن پول را پرداخت کنند. همه این اتفاق ها باعث می شود که لیگ تحت تاثیر قرار بگیرد.
سرمربی نفت آبادان با بیان این مطلب که همه این شرایط می تواند فرصتی برای جوان ترها باشد، تصریح کرد: با این وجود وضعیت کنونی لیگ توفیقی اجباری می شود که بازیکنان جوان تر یا آنها که کمتر دیده شده اند فرصت بیشتری برای بازی کردن داشته باشند و بتوانند خودشان را نشان دهند تا سال های آینده بتوانند قراردادهای بهتری ببندند.
سامری در پاسخ به این پرسش که آیا مربیان هم در این مواقع از جوان ترها یا بازیکنان بی نام و نشان بیشتر استفاده می کنند؟ گفت: این شرایط برای همه است. سال های قبل مربی بازیکن خارجی و ملی پوش داشت و به آنها بیشتر فرصت می داد، اما اکنون که اینطور نیست قطعا به بازیکن جوان تر خود فرصت می دهد. همین فرصت باعث می شود که آن بازیکن ها دیده شوند و توانایی هایشان را نشان دهند.
سرمربی نفت آبادان ادامه داد: بازیکن های جوان باید دقت کنند که از هر دقیقه بازی بهره ببرند. مگر مهدی کامرانی، صمد نیکخواه یا حامد حدادی بدون رقیب بودند و ستاره شدند؟ نه. در پست های خود حریف های زیادی داشتند اما از یک یا ۲ دقیقه زمان بازی که کسب می کردند به بهترین شکل بهره می بردند. خودشان را به مربی ثابت می کردند و زمان بیشتری می گرفتند. اکنون نیز بازیکنان جوان که چنین فرصتی برایشان مهیا شده باید به خوبی از آن استفاده کنند. جوان ترها یا آنها که کمتر دیده شده اند باید بدانند که می توانند برنده امسال لیگ برتر باشند.
سامری در پاسخ به این سوال که تیم ملی ایران برای حضوری موفق در جام جهانی و کسب سهمیه المپیک چه نیازهایی دارد؟ اظهار داشت: اگر بخواهیم شرایط ایده آل را در نظر بگیریم به اردوها، امکانات و شرایط حرفه ای نیاز داریم که همه حریفان آنها را دارند و ما بسیار عقب هستیم. اما اگر بخواهیم با توجه به شرایط موجود صحبت کنیم نیاز تیم ملی برنامه ریزی و تدارکات مناسب تا جام جهانی است.
او افزود: نوع گزینش بازیکنان باید طوری باشد که برای جام جهانی موثر باشند و به تیم کمک کنند. نیاز است با تیم های خوب بازی کنیم. به نظر من دیدار تدارکاتی با چین و اردو در این کشور کافی است و باید به سمت بازی های تدارکاتی با تیم های اروپایی برویم که در جام جهانی نیز موفق باشیم.
سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان ادامه داد: به نظرم اگر تیم ملی قبل از جام جهانی با تیم های سطح بالا مسابقه بدهد قطعا به شرایط مطلوبی خواهد رسید و می تواند در این تورنمنت نتیجه مناسبی بگیرد. به هر حال سهمیه المپیک اهمیت زیادی دارد و همه کشورها برای کسب آن برنامه ریزی دارند. باید ما هم طوری برنامه ریزی کنیم که هدف فقط حضور در جام جهانی نباشد.
سامری در پاسخ به این پرسش که به نظرش برای جام جهانی باید جوانگرایی شود یا از همه ظرفیت ها بهره برد؟ تصریح کرد: صحبت هایی که من می کنم حمل بر دخالت نشود. من فقط نظرات خودم را می دهم و معتقدم تیم ملی جای بهترین ها است. نه بحث سنی مطرح است نه چیز دیگر. تیم حریف چون ما جوان هستیم امتیازی به ما نمی دهد.
او افزود: برای جوان گرایی مثلا می توانیم برای جام جهانی بعدی یا المپیک بعدی طرحی بریزیم و تیمی را از امروز آماده کنیم. اما زمانی که جام جهانی کمتر از یک سال دیگر است نباید به جوانگرایی فکر کنیم بلکه باید همه ظرفیت ها را داشته باشیم تا در این رویداد بزرگ نتیجه مناسبی بگیریم. قطعا تیم ملی جای بازیکنان بهتر است. حالا یک بازیکن در تاکتیک مربی جایی ندارد بحث دیگر است اما طبق نظر کادر فنی همه بهترین ها باید باشند.

نوشته های اخیر

اشتباه عجیب AFC در اعلام میزبانی فوتسال ایران!

مدیر خبری

ملی پوشان «تنها در خانه»/ بَزک جام ملت‌ها با یک تابلو فرش!

مدیر خبری

رئیس کمیته انضباطی: یک مقدار نگران شدیم!

مدیر خبری

نظر خود را بنویسید

12 − 1 =