7.7 C
Tehran
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
اجتماعی حوادث و انتظامی

دستگیری ۵ سارق با بیش از هزار فقره سرقت در تهران

دستگیری ۵ سارق با بیش از هزار فقره سرقت در تهران

پیشامد- معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند ۵ نفره سرقت از وسایله نقلیه که از بیش از هزار دستگاه خودرو سرقت کرده‌اند، خبر داد.

به گزارش پیشامد به نقل از ایسنا، سرهنگ شمس‌الدین میرزکی در این باره گفت:‌ در اجرای طرح‌های ویژه پلیس آگاهی، برخورد با مجرمان و سارقان و دستگیری آنها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود:‌ در همین راستا ماموران پلیس موفق به شناسایی باندی شدند که به سرکردگی فردی ۲۷ ساله به نام “امیر” فعالیت می‌کرد.این باند ۵ نفره شناسایی و دستگیر شده و در اعترافات اولیه خود اعلام کردند که از ابتدای امسال تاکنون از بیش از هزار دستگاه خودرو سرقت کرده اند. تاکنون بیش از نیمی از مالباختگان شناسایی شده و این افراد را مورد شناسایی قرار داده‌اند.

میرزکی با بیان این که دستگیر شدگان همگی از افراد حرفه‌ای و سابقه دار در زمینه سرقت خودرو هستند گفت: این افراد در مخفی‌گاهشان در محدوده‌ی شوش دستگیر شدند و در بازرسی از این محل نیز مقادیر قابل توجهی از لوازم مسروقه داخل خودرو کشف و ضبط شد. همچنین در تحقیقات بعدی مشخص شد که این افراد تاکنون ۱۳ دستگاه خودرو سواری را نیز سرقت کرده‌اند.

وی با اشاره به اقدامات پلیس برای شناسایی و دستگیری مالخران مرتبط با این افراد نیز گفت: ۴ مالخر که اقدام به فروش اموال مسروقه کرده بودند نیز شناسایی و دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان افزود: شهروندان لازم است توجه داشته باشند که اگر خودروی خود را در پارکینگ شخصی قرار نمی‌دهند حتما از قفل کاپوت، قفل فرمان و قفل پدال استفاده کرده و به هیچ عنوان اموال و اجناس قیمتی خود را داخل ماشین قرار ندهند.

نوشته های اخیر

امضای توافق‌نامه مرکز منطقه‌ای (هاب) توانمندسازی بین صندوق نوآوری و شکوفایی و پارک علم و فناوری استان گلستان

مدیر خبری

حریق خودرو جان پنج نفر را گرفت

مدیر خبری

کشف خطرات تازه نمک برای قلب

مدیر خبری

نظر خود را بنویسید

یازده + 15 =