7.7 C
Tehran
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
اقتصاد مالی بورس

تقویت ۲۴ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام متعادل اما کم حجم

تقویت ۲۴ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام متعادل اما کم حجم

پیشامد- معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با معاملاتی کم حجم اما متعادل در اغلب نمادهای معاملاتی مواجه بود که همچنان تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و یا با سرمایه کوچک‌تر بهانه‌ای برای حضور نوسان گیران در بازار امروز بود.

به گزارش پیشامد به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۸ آذر ماه ۹۷ با افزایش ۲۴ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۹۱۵ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۴۰ واحدی عدد ۲۷هزار و ۷۱۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۰۱ واحدی به رقم ۱۷۹ هزار و ۶۳ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۲۱ واحدی به رقم ۱۲۳ هزار و ۳۰۶ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۳۰ واحدی عدد ۳۳۰ هزار و ۸۷۵ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۹ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۵۷ واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۱۰۸ واحد،بانک تجارت با ۶۵ واحد و خدمات انفورماتیک با ۳۷ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران با ۶۹ واحد، پتروشیمی جم با ۴۳ واحد و گروه مپنا با ۳۶ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش پیشامد به نقل از فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۳۹۷ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۶۱۷ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۳۰ هزار و ۷۳۹ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه اتکایی امین، شیر و گوشت زاگرس شهر کرد، صنایع ماشین های اداری ایران، پالایش نفت لاوان، توکاریل، ذوب‌آهن اصفهان، گروه دارویی البرز، سیمان ایلام، سرمایه‌گذاری صنعت نفت، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، توکاریل، شهد ایران، گروه دارویی سبحان، ذغال سنگ نگین طبس و بسته‌بندی ایران متوقف شدند.

به گزارش پیشامد به نقل از فارس، امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۲۰ میلیون سهم فولاد هرمزگان جنوب به ارزش ۸ میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی کج دار و مریز در اغلب نمادهای معاملاتی شاهد روندی متعادل میان عرضه و تقاضا بود که تمایل برای نقد کردن سهام از سوی عرضه‌کنندگان باعث شد تا روند بازار سهام در دامنه نزولی قیمت‌ها قرار گیرد. با این همه گروه دارویی‌ها و تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین همچنان بهانه‌ای برای حضور نوسان گیران بر اساس استراتژی‌های کوتاه مدت در بازار است.

چشم انداز خاکستری بازارهای جهانی و آمارهای اقتصادی چین در سال میلادی جدید باعث شده تا صنایع خام فروش بازار سهام ازجمله گروه معدنی‌ها و پتروشیمی‌ها برای تداوم سودآوری های خود در سال‌های آینده با اما و اگرهای مختلف مواجه باشند. اغلب صنایع و بنگاه‌های اقتصادی چین هم اکنون به سطح بلوغ رسیده و این موضوع می‌تواند بر تقاضای کامادیتی‌ها در بازار جهانی تأثیر به سزایی بگذارد از این رو آگاهان بر این باورند که رشد اقتصادی ۶ درصدی بزرگ ترین غول مصرف کننده و تولیدکننده جهان در سال ‌های آینده دوباره تکرارشدنی نیست.

نوشته های اخیر

دستور مقام معظم رهبری برای تقویت ارزش پول ملی

مدیر خبری

تجمع ساکنان خیابان انقلاب مقابل وزارت راه؛ طرح توسعه دانشگاه تهران را باطل کنید

مدیر خبری

حفظ ارتباط صنعت هوایی با دنیا در شرایط تحریم‌‌/ برقراری ارتباطات‌ دقیق‌ با صنایع دفاعی‌

مدیر خبری

نظر خود را بنویسید

18 + چهار =