7.7 C
Tehran
اردیبهشت ۱, ۱۳۹۸
اقتصاد مالی نفت و گاز پتروشیمی

ایران در یک قدمی ثبت رکورد تولید از بزرگ ترین میدان گاز جهان

ایران در یک قدمی ثبت رکورد تولید از بزرگ ترین میدان گاز جهان

پیشامد- مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از افزایش روزانه ۵۶ میلیون مترمکعبی برداشت گاز از میدان پارس‌جنوبی تا پایان امسال خبر داد و گفت: با دستیابی به این ظرفیت، رکورد تازه‌ای در تولید از بزرگ ترین میدان گازی جهان ثبت می شود.

به گزارش پیشامد به نقل از ایرنا، محمد مشکین‌فام افزود: اکنون ایران از میدان مشترک پارس جنوبی، روزانه ۵۸۰ میلیون مترمکعب گاز برداشت می‌کند که با تحقق برنامه‌های توسعه‌ای، این رقم تا پایان امسال افزایش قابل توجهی می یابد.
وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از هر یک از فازهای پارس جنوبی تولید ناخالص ملی به میزان یک درصد افزایش می‌یابد، در حالی که هیچ یک از حوزه‌های اقتصادی در سطح ملی چنین تاثیری را در بهبود شاخص اقتصادی کشور ندارند.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس یادآوری کرد: با نزدیک شدن به فصل زمستان و ضرورت تامین پایدار و مستمر نیاز گازی کشور، بهره‌برداری از فازهای در حال توسعه پارس‌جنوبی شتاب بیشتری به خود گرفته است.
وی گفت: شرکت نفت و گاز پارس همواره در مسیر حمایت از پیمانکاران داخلی و رونق فضای کسب‌وکار برای حضور فراگیر و مشارکت بخش خصوصی گام برداشته است.
به گزارش ایرنا، منطقه پارس جنوبی گسترده ترین میدان گازی جهان را در خود جای داده است و به عنوان بزرگ ترین منطقه صادراتی میعانات گازی کشور شناخته می شود.
در بخش ایرانی این میدان، ذخیره گاز ۱۴ تریلیون مترمکعب گاز به همراه ۱۸ میلیارد بشکه میعانات گازی است که هشت درصد کل گاز دنیا و نزدیک به نیمی از ذخایر گاز کشور را شامل می شود.
تولید گاز از ١٠ فاز نخست پارس جنوبی در سال ۱۳٩٢، نزدیک به ۲۸۵ میلیون مترمکعب بود که این میزان با بهره برداری از ١١ بخش جدید پارس جنوبی به ۵۶۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است.

نوشته های اخیر

نشست مشترک انجمن تیرچه سازان وشهرداری تهران

مدیر خبری

کاهش قیمت سکه و طلا دوباره شروع شد

مدیر خبری

جهش قیمت نفت پس از توافق کاهش تولید اوپک

مدیر خبری

نظر خود را بنویسید

18 − 10 =